Technologia zadmuchu polega na tym, że materiał izolacyjny jest instalowany w elementach budynku za pomocą specjalnie wyposażonych maszyn. Izolacja jest transportowana wężami za pomocą powietrza do pustych przestrzeni. Tam celuloza jest rozprowadzana po całej przestrzeni i sprężana przez powietrze tworząc nieprzerwaną i ciągłą warstwę izolacyjną.

Wydajna, opłacalna, różnorodna (wielozadaniowa).

Wciąż nowe wymagania dotyczące obiektów budowlanych wymagają nieustannej poprawy wskaźników energetycznych elementów konstrukcji. Wdmuchiwana izolacja THERMOFLOC zapewnia bardzo szybkie, tanie i wydajne rozwiązanie. Wdmuchiwany materiał izolacyjny na bazie celulozy oferuje wiele istotnych cech produktu, które pozwalają na skuteczną izolację zmniejszającą koszty energii, z uwzględnieniem również ochrony środowiska. Wyszkoleni instalatorzy używają maszyn do wdmuchiwania THERMOBLOW specjalnie wyposażonych do pracy w procesie zadmuchu celulozy.

Idealne rozwiązanie na każdą porę roku.

Izolacja z celulozy jest pompowana pod ciśnieniem i wypełnia puste przestrzenie w elementach budynku tworząc zwartą, jednolitą i bezszwową izolację. Pęknięcia, ubytki i trudnodostępne miejsca są całkowicie wypełnione. Rezultat: komfortowe warunki wewnątrz przez cały rok. W ten sposób izolacja z celulozy skutecznie obniża koszty energii do ogrzewania zimą i klimatyzacji latem.

Do maszynowego montażu oferujemy celulozę THERMOFLOC w workach 12,5 lub 14 kg w zależności od mocy silnika maszyny do wdmuchiwania. Jedynie przeszkoleni instalatorzy mogą wykonywać izolację wdmuchiwaną THERMOFLOC. Włókna celulozowe są transportowane za pomocą powietrza pod ciśnieniem do pustych przestrzeni elementów budynku, gdzie jest zagęszczana, aby wytworzyć nieprzerwaną i kompletną warstwę izolacyjną, nieosiadającą i otwartą dyfuzyjnie.

 

Możliwości zastosowania izolacji z celulozy

Naturalne włókna celulozowe THERMOFLOC są wykorzystywane w projektach budowlanych w ponad 21 krajach Unii Europejskiej, a liczba firm budowlanych przekonanych o zaletach systemów izolacyjnych THERMOFLOC wciąż rośnie. Zasadniczo w każdym elemencie konstrukcyjnym może mieć zastosowanie izolacja z włókien celulozowych. W porównaniu z innymi systemami izolacyjnymi różni się nie tylko kolejnością poszczególnych etapów pracy.

Izolacja wdmuchiwana THERMOFLOC – korzyści w skrócie

 • Szybko, niedrogo, wydajnie
 • Oszczędność energii
 • Ciągła otwarta dyfuzyjnie warstwa izolacji
 • Dokładność wykonania w trudno dostępnych miejscach (pęknięcia, naroża i ubytki)
 • Komfort cieplny o każdej porze roku (w lecie chłód w zimie ciepło)
 • Do zastosowania w każdym elemencie budynku
 • Czystość – materiał transportowany rurą z maszyny a nie ręcznie
 • Brak odpadów
 • Wyeliminowany błąd ludzki przy montażu
 • Nie zawiera soli boru
 • 100% naturalny materiał pozyskany z recyclingu
  Do zastosowania w każdym elemencie budynku