Blog

Czym ocieplić dom? Najpopularniejsze sposoby

Blog

izolacja pianką

Izolacja jest ważną częścią stworzenia komfortowego domu. Ma ona szczególne znaczenie w zimnym klimacie, do którego możemy zaliczyć także Polskę. W tym artykule omówimy najpopularniejsze materiały izolacyjne, a także zalety i wady każdej z metod.

Najpopularniejsze materiały i metody izolacyjne

W Polsce najpopularniejsze materiały izolacyjne to:

  • wełna, która jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów izolacji, jest również stosunkowo niedroga i łatwa w instalacji, nie zawsze zapewnia jednak odpowiednią ochronę przed groźną dla budynku wilgocią,
  • celuloza, która jest wykonana z produktów papierowych pochodzących z recyklingu, zapewnia doskonałą ochronę termiczną, ale może być kłopotliwa w instalacji i podatna na rozwój pleśni.

Istnieje jednak jeszcze inna, niezwykle skuteczna metoda. Chodzi o izolację profesjonalną pianką.

Dlaczego warto wykonać izolację pianką?

Izolacja piankowa jest stosowana w postaci płynnej, a następnie rozszerza się tworząc stałą, szczelną powierzchnię. Może być stosowana w ścianach, sufitach, poddaszach i innych obszarach domu, gdzie najczęściej występują przecieki powietrza. Pianka tworzy skuteczną barierę przed infiltracją powietrza i utratą lub zyskiem ciepła. Pomaga również zmniejszyć poziom hałasu w domu poprzez tłumienie fal dźwiękowych.

Korzystają z usługi ocieplania pianą PUR w Iławie można skorzystać z różnych gęstości materiału, co pozwala właścicielom domów wybrać produkt odpowiedni do ich potrzeb.

Izolacja piankowa ma kilka zalet, które czynią ją atrakcyjną opcją. Jest łatwa w instalacji, wymaga minimalnej konserwacji i zapewnia doskonałą odporność termiczną. Pomaga również zmniejszyć poziom hałasu w domu, a także nie wymaga dodatkowego obramowania lub wsparcia strukturalnego, jak niektóre inne rodzaje izolacji.

promotion
We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.